Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Zakrwawiony mężczyzna szedł boso po drodze krajowej. Chwilę wcześniej doprowadził do wypadku [zdjęcia]

Zakrwawiony mężczyzna boso chodził po drodze krajowej nr 12 w miejscowości Strzelce. Okazało się, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a chwilę wcześniej doprowadził do zdarzenia drogowego.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 maja 2020 roku około godziny 22.15 na drodze krajowej nr 12 na wysokości miejscowości Strzelce w powiecie opoczyńskim. Chodzącego boso, zakrwawionego mężczyznę, za którym szedł drugi i dawał znaki do zatrzymania się innym kierowcom zauważył funkcjonariusz, który wracał ze służby.

Policjant podjechał na miejsce i nakazał  mężczyznom zejść na pobocze. Jak się okazało świadek zdarzenia przejeżdżał drogą krajową i zauważył idącego jezdnią mężczyznę. Zatrzymał się, aby sprawdzić co się stało, jednak kontakt z zakrwawionym pieszym był mocno utrudniony. Mężczyzna szedł przed siebie nie reagując.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że 29-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault prawdopodobnie w wyniku  niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze, następnie do rowu, po czym zatrzymał się pomiędzy drzewami. Jak się okazało od maja br. kierowca miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, dodatkowo 29-latek w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Kierowca renaulta trafił do szpitala. Mężczyzna odpowie za kierowanie  samochodem w stanie nietrzeźwości,  niestosowanie się do wyroku sądowego oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

(fot. KPP w Opocznie, źródło KPP w Opocznie)

Komentarze wyłączone