Środa, 29 maja 202429/05/2024

Konferencja Bliskowschodnia w Warszawie. Wprowadzony zostanie stopień alarmowy ALFA

W związku z organizacją w dniach 13-14 lutego Konferencji Ministrów Spraw Zagranicznych dotyczącej Bliskiego Wschodu, Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na obszarze Warszawy.

Stopień alarmowy będzie obowiązywał od 11 lutego (od godz. 00:00) do 15 lutego (do godziny 23:59). Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny. 

Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA mieszkańcy stolicy powinni zwrócić szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane 
w pobliżu miejsc zgromadzeń.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

Ponadto, Wojewoda Mazowiecki w okresie od 13 lutego od godz. 0.00 do 14 lutego do godz. 24.00 rozporządzeniem wprowadził zakaz w przewozie towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych na terenie m. st. Warszawy.

(fot. SOP)

Komentarze wyłączone