Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Policjanci zatrzymali podejrzanego o podłożenie ładunku wybuchowego pod autem [wideo, zdjęcia]

W czerwcu 2017 roku na jednej z posesji na terenie Płocka doszło do eksplozji samochodu osobowego. Policjanci ustalili wówczas, że nieznany sprawca podłożył ładunek wybuchowy i zdetonował go.

Mundurowi ustalili podejrzanego o ten czyn. Szkody spowodowane przez eksplozję ładunku, zniszczenie samochodu oraz elewacji budynku, zostały oszacowane na blisko 300 tys. zł.

Policjanci CBŚP zatrzymali podejrzewanego mężczyznę oraz przeprowadzili szereg przeszukań. Na jednej z posesji znaleźli 3 kilogramy trotylu, różne rodzaje amunicji, wytoczone i nagwintowane lufy, narzędzia mogące służyć do wytwarzania broni, a także lunety z celownikami laserowymi.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń eksplozja samochodu pokrzywdzonego, miała go zmusić do zapłaty 300 tys. zł. Sposób ewentualnej zapłaty miał utrudnić ustalenie sprawcy, gdyż miało się to odbyć za pomocą waluty wirtualnej.

Zabezpieczony przez CBŚP trotyl mógł stanowić duże zagrożenie, do którego nie dojdzie dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów CBŚP z Płocka. Zdetonowanie tego materiału być może zapobiegło wykorzystaniu go w celach przestępczych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo CBŚP)

Komentarze wyłączone