Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją [wideo, zdjęcia]

Jazda pod prąd, po chodniku, stwarzanie zagrożenia dla osób postronnych. Tak kierowca forda uciekał przed zielonogórską policją. Mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. 25-letni kierujący i pozostali pasażerowie zostali zatrzymani.

Wydarzenia miały miejsce w poniedziałek wieczorem w Zielonej Górze. Policja zauważyła, że pasażerowie siedzący z tyłu nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, żeby zatrzymać auto.

Kierowca forda focusa zjechał na zatoczkę autobusową, stwarzając pozory, że będzie się zatrzymywał, po czym raptownie odjechał. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, w którym brało udział 10 policjantów.

Podczas pogoni, kierujący fordem stworzył ogromne zagrożenie dla osób postronnych dopuszczając się szeregu wykroczeń drogowych. Mężczyzna m.in. jechał pod prąd i po chodniku. Po kilkunastu minutach udało się zatrzymać pojazd.

Wszyscy czterej podróżujący fordem zostali zatrzymani. 25-letni Kristian M. który kierował autem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie auta pod wpływem narkotyków, a być może nawet za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Będzie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Pozostali to 20-letni Robert D., który posiadał przy sobie 10 gramów białego proszku (prawdopodobnie amfetaminy) odpowie za posiadanie narkotyków, 21-letni Alan B. oraz 36-letni Paweł P. poszukiwani byli przez organy ścigania i odpowiedzą za przestępstwa, które popełnili wcześniej.

(fot. wideo Policja Lubuska, newslubuski.pl)

Komentarze wyłączone