Poniedziałek, 15 lipca 202415/07/2024

Z ponad 3 promilami w organizmie, kierował ciągnikiem rolniczym po drodze publicznej

28-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, zdecydował się wsiąść za kierownicę ciągnika po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 3,2 promila. Kierujący za swój czyn odpowie przed sądem.

Incydent miał miejsce w sobotę, po godzinie 14.00. Do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, dotarło zgłoszenie o nietrzeźwym traktorzyście, poruszającym się jedną z dróg publicznych na terenie gminy Gręboszów. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który był tak pijany, że miał problemy z utrzymaniem równowagi. 28-latek został poddany badaniu alkomatem, który wskazał ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna przyznał się, że spożywał alkohol, a w momencie zatrzymania udawał się do sklepu w celu zakupu kolejnego trunku. Ciągnik, którym się poruszał nie był jego własnością, a podejrzany zabrał go z jednej z posesji, nieopodal miejsca zamieszkania.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ciągnik rolniczy zabezpieczono i przekazano właścicielowi.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone