Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Jechał na autostradzie A1 pod prąd. Doszło do śmiertelnego wypadku [zdjęcia]

Na autostradzie A1 w miejscowości Kopanino doszło do wypadku, w którym zderzyło się pięć aut. Jedna osoba nie żyje.

Do zdarzenie doszło w środę, tuż po północy, na autostradzie A1 w kierunku Gdańska, na wysokości miejscowości Kopanino. W wypadku uczestniczyło pięć aut. Na miejscu zginął 28-latek, podróżujący renaultem.

Jak wstępnie ustaliła policja, kierowca poruszający się oplem astrą jadąc pod prąd doprowadził do zderzenia się z prawidłowo jadącym dostawczym iveco, które po zderzeniu zjechało na pas awaryjny. Jadący za iveco TIR, także zatrzymał się na pasie awaryjnym.

Po chwili nadjechało audi, którego kierowca chcąc uniknąć zderzenia zjechał na krawężnik i uszkodził pojazd. Na tę kolizję najechał dostawczy renault master, który uderzył w opla astrę, audi, a następnie wjechał w naczepę ciężarowego dafa.

W wyniku obrażeń, na miejscu zginął 28-letni pasażer podróżujący renaultem. Dwie osoby trafiły do szpitala. Kierowca opla astry oddalił się z miejsca wypadku. Szuka go policja.

Policja apeluje do wszystkich świadków lub osób, które mogą pomóc w tej sprawie, aby zgłaszały się osobiście lub telefonicznie do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17 lub pod numerem telefonu 56 641 26 07 lub 56 641 26 14, bądź dzwoniąc na numer 112.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska)

POLICJA KUJAWSKO-POMORSKA/INFO112.PL

Komentarze wyłączone