Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Katastrofa budowlana na Śląsku. Dwie osoby ranne, interweniował śmigłowiec LPR [zdjęcia, wideo]

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności katastrofy budowlanej w centrum Wodzisławia Śląskiego. Przy modernizacji pałacu Dietrichsteinów runęło rusztowanie stojące przy frontowej ścianie budynku. W wyniku zawalenia się konstrukcji obrażenia odniosły dwie osoby. Do sieci trafiło nagranie momentu katastrofy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 14.00. Przy pałacu ślubów runęło rusztowanie, które przygniotło dwóch pracowników budowlanych. Strażacy wydobyli poszkodowanych mężczyzn spod konstrukcji. W wyniku zdarzenia 28-latek doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Drogi ranny (56-latek) trafił do wodzisławskiego szpitala.

Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną runięcia rusztowań było zerwanie się gzymsu, którego elementy uszkodziły rusztowania. W wyniku zawalenia się rusztowania uszkodzeniu uległy także trzy samochody zapakowane tuż przed budynkiem.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze. Śledczy przeprowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora i rzeczoznawcy budowlanego. Po wykonaniu wszystkich czynności, miejsce zdarzenia przekazano inwestorowi, którym jest miasto Wodzisław Śląski.

zobacz wideo

(fot. Policja, wideo Restauracja Szwajcaria)

Komentarze wyłączone