Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Tragiczny pożar domu w Stołężynie [zdjęcia]

W środę 13 lutego około godziny 1:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Stołężyn w woj. wielkopolskim.

Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się najprawdopodobniej mieszkająca tam kobieta. W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej z okien budynku oraz dachu wydobywały się języki ognia.

Po wstępnym opanowaniu pożaru strażacy pracujący wewnątrz natrafili na zwęglone zwłoki ludzkie. Trudna do określenia była płeć osoby poszkodowanej, ale najprawdopodobniej była to kobieta zamieszkująca w budynku. Dodatkowo w trakcie szczegółowego przeszukania natrafiono też na ciała zwierząt domowych, które były wewnątrz budynku.

Dalsze działania straży pożarnej, które trwały do godzin porannych, polegały między innymi na prowadzeniu prac rozbiórkowych z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

Na miejscu pożaru obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, Wójt Gminy Wapno oraz Prokurator, pod którego nadzorem Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn tej tragedii.

(fot. mł. asp. Waldemar Szymkowiak, st. kpt. Jacek Rochowiak – KP PSP w Wągrowcu)

PSP WĄGROWIEC/INFO112.PL

Komentarze wyłączone