Piątek, 12 lipca 202412/07/2024

Szli środkiem drogi, w nocy bez odblasków. Doszło do potrącenia [zdjęcia]

W środę w nocy, czworo młodych ludzi postanowiło udać się ze Świebodzina do jednej z pobliskich miejscowości. Spacerowicze kompletnie zignorowali zasady bezpieczeństwa i po zmroku, bez elementów odblaskowych czy oświetlenia szli środkiem jezdni, zajmując cały pas, od linii środkowej aż do krawędzi.

Na dodatek poruszali się po niewłaściwej stronie szosy. Podczas postoju, który zrobili młodzi ludzie, tuż przed wejściem na trasę krajową nr 92, doszło do potrącenia przez samochód osobowy, jednego z nich.

Prawdopodobnie nie zdążył on zejść z drogi podczas gdy troje jego znajomych znalazło się już poza jezdnią. Kierujący pojazdem, natychmiast po tym jak zauważył na drodze pieszego rozpoczął hamowanie i próbował uniknąć zderzenia, niestety nieskutecznie.

Kierującemu jednak udało się wytrącić prędkość przed uderzeniem i dzięki temu pieszy nie odniósł obrażeń zagrażających życiu lub zdrowiu. W organizmie poszkodowanego znajdowało się blisko półtora promila alkoholu.

W sprawie zdarzenia drogowego policjanci prowadzą czynności. Za wykroczenia związane z nieprawidłowym poruszaniem się po drodze pozostali uczestnicy zostali ukarani mandatami karnymi.

(dot. Policja Lubuska)

POLICJA LUBUSKA/INFO112.PL

Komentarze wyłączone