Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Kradł na terenie szpitala. 30-latek zatrzymany na gorącym uczynku [zdjęcia]

Funkcjonariusze policji otrzymali informację, że na terenie szczecińskiego szpitala od jakiegoś czasu dochodzi do włamań i kradzieży. Postanowili obserwować obiekt placówki, zwracając szczególną uwagę na osoby które się przemieszczają w jej rejonie.

Mundurowi podczas nocnego patrolu zwrócili uwagę na mężczyznę, który bez wyraźnego powodu, rozglądał się i spacerował między budynkami szpitala. W pewnym momencie zza budynku rozległ się hałas.

Policjanci natychmiast udali się, żeby sprawdzić skąd dobiega dźwięk. Jak się okazało, przyłapali na gorącym uczynku, 31-latka, który wynosił z magazynów szpitalnych metalowe przedmioty i chował je w zaparkowanym obok aucie.

Sprawca włamania dostał się do pomieszczenia przecinając kłódkę. Jego łupem padły metalowe przedmioty oraz narzędzia. Podejrzany przyznał się, że dzień wcześniej także włamał się do jednego z pomieszczeń szpitala, zabierając metalowe rzeczy.

Mundurowym udało się odzyskać skradzione mienie. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa 30-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(fot. Komenda Miejska Policji w Szczecinie)

Komentarze wyłączone