Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Dwie osoby nie żyją, trzy trafiły do szpitala. Tragicznie na włocławskich drogach [zdjęcia]

Wczoraj 22 lutego około godziny 19 na ulicy Stodólnej we Włocławku 68-letni kierujący potrącił pieszą, która weszła przed jadący pojazd w obrębie przejścia dla pieszych.

87-letnia piesza z obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarła. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 20 na autostradzie A-1 w pobliżu miejscowości Dziardonice (gm. Kowal). Zderzyły się tam dwa pojazdy.

Policjanci ustalili wstępnie, że 35-letni kierujący suzuki jadąc lewym pasem ruchu z kierunku Łodzi zauważył na swoim pasie unieruchomiony pojazd. Pomimo próby ominięcia osobowego vw uderzył w jego tył, który następnie jeszcze uderzył w barierki energochłonne.

Powodem zatrzymania się na lewym pasie 53-letniego kierującego vw była najprawdopodobniej usterka pojazdu. W wyniku zderzenia pasażer vw i pasażerka suzuki trafili z obrażeniami do szpitala. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości uczestników wykazało, że byli oni trzeźwi.

Trzeci wypadek miał miejsce około godziny 21:30 na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Lubień Kujawski.

Policjanci ustalili wstępnie, że 53-letni kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą wykonywał na ulicy 1-go Maja manewr cofania do posesji. Podczas tego manewru został on uderzony w bok zestawu przez opla jadącego od strony Kowala.

Obaj kierujący pojazdami zostali przewiezieni z obrażeniami do szpitala. Jak się okazało kilka godzin później 20-letni kierujący osobowym oplem zmarł. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy, natomiast od 20-latka pobrano krew do badań.

W sprawie wszystkich tych wypadków drogowych włocławscy policjanci prowadzą postępowania pod nadzorem prokuratora.

(fot. Policja Włocławek)

Komentarze wyłączone