Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Pijany syn ukradł matce auto [foto]

24 lutego około godziny 18:00, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży auta z jednej z posesji w gminie Bełchatów. Jak się okazało, zgłaszająca kobieta poinformowała funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce, że sprawcą kradzieży jest jej syn.

25-latek wykorzystując nieuwagę matki ukradł kluczyki do auta i bez jej wiedzy odjechał seatem kierując się w stronę miejscowości Postękalice. Zgłaszająca kobieta poinformowała mundurowych, że syn jest pod wpływem alkoholu, a na dodatek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Kobieta złożyła zawiadomienie o kradzieży auta z włamaniem. Policjanci odnaleźli podejrzanego w miejscowości Niedyszyna. Mężczyzna na widok policjantów schował kluczyki pod siedzenie auta. Jak się okazało 25-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. To przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat wiezienia.

(fot. Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone