Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Przewoził w taksówce amfetaminę o wartości ćwierć miliona złotych [zdjęcia]

Policjanci z wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu w miniony poniedziałek pod Obornikami zatrzymali taksówkę, którą jechał podejrzany. Policjanci skontrolowali i przeszukali auto. W tych działaniach uczestniczył także przewodnik z poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego ze specjalnie szkolonym psem do wykrywania narkotyków.

Podczas przeszukania, w torbie należącej do pasażera taksówki funkcjonariusze znaleźli sześć opakowań z białym proszkiem. Okazało się, że było to ponad 6 kg czystej amfetaminy. Policjanci oceniają jej wartość na około 250 tys. zł.

Zatrzymany z narkotykami mężczyzna to Piotr M. (39 l) z Czerwonaka. Okazało się że przebywał on na krótkotrwałej przepustce z zakładu karnego, gdzie odbywa wyrok za zabójstwo.

Policjanci przedłożyli w Prokuraturze Rejonowej w Obornikach materiały dowodowe, które dały podstawę do ogłoszenia zarzutów podejrzanemu. Na wniosek Policji i Prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie dużej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone