Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Dwie osoby poszkodowane w wybuchu w szklarni [zdjęcia]

W miniony poniedziałek po godzinie 13 dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Suwałkach otrzymał informację o wybuchu w szklarni na terenie miasta Suwałki. Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu suwalskiego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w następstwie wybuchu zawaleniu uległ przylegający do szklarni budynek murowany, a pod konstrukcją znajdują się osoby poszkodowane.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, wydobyciu dwóch osób poszkodowanych spod zawalonej konstrukcji i udzieleniu jednej z nich kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przeszukaniu gruzowiska pod kątem osób poszkodowanych.

Spod gruzów wydobyto 6 sztuk butli z gazem propan-butan, w tym jedną z rozerwanym płaszczem. Do prac rozbiórkowych użyto specjalistycznego dźwigu.

Na miejsce zdarzenia przybyło 7 zastępów z Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach, Ochotnicza Straż Pożarna z Filipowa, Jeleniewa, Nowej Wsi i Raczek, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Łomży, kontener ze sprzętem do stabilizacji z JRG w Białystoku, grupa operacyjna KW PSP w Białymstoku, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz służb wspomagających i współpracujących z Państwowa Strażą Pożarną.

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

(fot. KM PSP Suwałki)

źródło KM PSP Suwałki

Komentarze wyłączone