Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Ukradł kury i indyki. Trafił do celi [zdjęcia]

Wczoraj dyżurny opatowskiej jednostki powiadomiony został przez mieszkankę gminy Wojciechowice o kradzieży drobiu z kurnika.

Jak ustalili mundurowi, w poniedziałkową noc z zamkniętego kurnika zginęły 4 indyki. Pokrzywdzona po dokładnym sprawdzeniu inwentarza stwierdziła również brak 9 kur.

Nieznany wówczas sprawca włamał się do budynku gospodarczego po czym dokonał kradzieży drobiu. Pokrzywdzona oszacowała wartość skradzionego inwentarza na kwotę blisko 1200 złotych.

Skierowany na miejsce dzielnicowy szybko ustalił, że z tym czynem może mieć coś wspólnego 62-latek. Mundurowi udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam, na posesji znaleźli 9 kur, a z informacji jakie posiadali policjanci wynikało, iż mężczyzna nie prowadzi takiej hodowli.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych mundurowi odkryli 15 worków foliowych z poporcjowanym mięsem indyczym. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz 62-latkowi grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone