Piątek, 22 października 202122/10/2021

2-latka zadławiła się lizakiem. Na pomoc ruszyli policjanci

Tydzień temu w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbywał się koncert „Szkoła Marzeń 5”, na którym w czasie wolnym od służby przebywali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku podkom.  Rafał Młynarski i asp. szt. Krystian Bryniarski. W trakcie koncertu podkom. Rafał Młynarski zauważył, jak kobieta podaje małe dziecko mężczyźnie mówiąc do niego, że zadławiło się lizakiem.

Policjant bez chwili namysłu ruszył z pomocą.

Mała dziewczynka miała problemy z oddychaniem i robiła się sina. Natychmiast polecił mężczyźnie ułożyć dziecko na przedramieniu głową w dół. W tym czasie sam uderzał nadgarstkiem w okolicę między łopatkami dziewczynki. Po chwili dziecko złapało oddech. W tym czasie asp. szt. Krystian Bryniarski zadzwonił na pogotowie ratunkowe.

Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Wzorowa postawa i natychmiastowe działanie policjantów sprawiło, że małej dziewczynce nic się nie stało.

O całej sprawie kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku dowiedziało się kilka dni po zdarzeniu, kiedy rodzice 2-letniej Wiktorii napisali do komendanta list z podziękowaniem za pomoc i wzorową postawę podległych mu policjantów.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone