Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Zniszczył domofon i niemal 20 samochodów

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Andrychowie na jednym z osiedli. Jak się okazało na miejscu, mężczyzna przy użyciu siekiery zniszczył domofon w jednym z bloków.

Podejrzany został w krótkim czasie zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Mężczyzna w organizmie miał 2 promile alkoholu. Został przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej. 55-latek swoim czynem spowodował straty na ponad 1060 złotych. Po wytrzeźwieniu trafił do komisariatu, gdzie przedstawiono mu zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Następnego dnia 55-letni mieszkaniec Andrychowa wyładował swoją złość na samochodach zaparkowanych w rejonie ul. Lenartowicza. Chwilę po zdarzeniu został zatrzymany.

Wandal uszkodził blisko 20 pojazdów m. in., wyrywał tablice rejestracyjne, a w jednym dodatkowo porysował powłokę lakierniczą i uszkodził atrapę przedniego zderzaka. Łączna suma strat wynosi ok. 1900 złotych. Sprawca usłyszał kolejny zarzut z art. 288 § 1 KK, a dodatkowo w związku z prowadzonymi przez  komisariat policji wcześniejszymi sprawami przedstawiono mu 3 zarzuty znieważenia pracowników OPS i kierowanie wobec nich gróźb karalnych, a także zarzut zniszczenia mienia.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec podejrzanego Prokurator  zastosował  środek  zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

(fot. KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone