Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

32-letni obcokrajowiec zniszczył 6 aut. Nagrała go kamera [wideo]

Do zdarzenia doszło 13 marca około północy na ul. Montelupich w Krakowie.

Mężczyznę dewastującego samochody zauważył strażnik pełniący służbę w Areszcie Śledczym. Świadek zawiadomił policję, jednak wandal zbiegł w nieznanym kierunku przed przyjazdem patrolu. W 5 zaparkowanych pojazdach policjanci ujawnili oderwane lusterka.

Kilkanaście minut później ten sam mężczyzna został zauważony w rejonie krakowskiego Kazimierza, podczas niszczenia kolejnego auta, którego właściciel zaniepokojony odgłosami z ulicy wyjrzał przez okno i dostrzegł wandala, który kopie w jego pojazd. Właściciel wybiegł na ulicę chcąc zatrzymać sprawcę, lecz ten zaczął uciekać. Pokrzywdzony powiadomił dyżurnego policji o zdarzeniu i biegnąc za wandalem na bieżąco przekazywał dokąd ucieka.

Policjanci skierowani na miejsce zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 32-letni obywatel Francji. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczył wypitym w nadmiarze alkoholem. 
32-latek zniszczył  w sumie 6 samochodów, a szkody zostały oszacowane przez właścicieli na kwotę 10 tysięcy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

(fot. wideo Policja Kraków)

Komentarze wyłączone