Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Chciała sprzedać dziecko przez Internet

Na początku marca, na jednym z forów ogłoszeniowych oraz na portalu społecznościowym, policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością zauważyli oferty, handlu ludźmi. Ktoś proponował, że za odpowiednią opłatą odda dziecko do adopcji.

Jak się okazało, konto z nielegalnym ogłoszeniem było założone na fałszywe dane. Policjanci ustalili adres zamieszkania osoby, która mogła je opublikować. Okazało się, że jest tam zameldowane również roczne dziecko. Następnego dnia, mundurowi zjawili się pod wskazanym adresem.

W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 2 kobiety w wieku 22 i 26-lat. 22-latka przyznała, że to ona umieściła ogłoszenia, ponieważ chciała wyłudzić pieniądze od zainteresowanych adopcją osób. Na miejscu policjanci zabezpieczyli komputer i telefony komórkowe z korespondencją związaną z nielegalną adopcją i wpłatami z tego tytułu.

Młodsza z kobiet symulowała ciążę przed osobami zainteresowanymi jej ofertą i nalegała na wpłacanie na jej konto pieniędzy na zakup odżywek, witamin, lekarstw czy akcesoriów dla niemowlaków. Jak ustalili mundurowi, do nielegalnej adopcji nigdy nie doszło, a roczne dziecko starszej z kobiet sądownie przekazane zostało pod opiekę rodzinie zastępczej.

Sprawę bada policja. Kobiety mogą usłyszeć zarzuty związane z przygotowaniem do handlu ludźmi oraz z oszustwem. Grozić im może kara do 8 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone