Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Zwrócił uwagę piratom drogowym, został 7-krotnie postrzelony

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 18:00 na skrzyżowaniu ulic Matejki i Krótkiej w Radlinie. Na policję zadzwoniła kobieta, z informacją, że jej mąż został postrzelony przez osoby poruszające się czerwonym audi.

Poszkodowany 37-latek przebywał wraz z żoną i dwójką dzieci w rejonie skrzyżowania i w pewnym momencie zauważył dwa samochody poruszające się z nadmierną prędkością, w małej odległości od siebie. Mężczyzna, stukając się po głowie, zwrócił uwagę na ich agresywną i niebezpieczną jazdę. Wtedy z samochodu wysiadł pasażer, pytając 37-latka, czy ma jakiś problem. Gdy mężczyzna odpowiedział, że nie podoba mu się zbyt szybka jazda po ulicy, w okolicy której przebywają dzieci, pasażer sięgnął po pistolet i zaczął strzelać w jego kierunku.

Ranny mężczyzna trafił do szpitala z 7 ranami postrzałowymi w tym w rejonie oczodołu. W chwili zdarzenia 8-letni syn ofiary stał kilka metrów za tatą i znajdował się na linii strzału. Na szczęście nic mu się nie stało.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili właściciela pojazdu, a dzień później agresywny pasażer, który strzelał, był już w rękach radlińskich stróżów prawa. Mundurowi zabezpieczyli śrutową broń pneumatyczną, która wkrótce zostanie przesłana do badań laboratoryjnych.

23-latek usłyszał zarzut spowodowania naruszenia czynności narządów ciała, a jego czyn został potraktowany jako występek o charakterze chuligańskim. Ponadto swoim czynem naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia 8-latka, który w momencie zdarzenia stał na linii strzału.

Jak się okazało, sprawca był już karany za rozboje i jest znany policjantom. Recydywista został tymczasowo aresztowany. Grozi mu co najmniej 5-letni pobyt w więzieniu.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone