Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Pijana 36-latka jechała wężykiem, w aucie wiozła dwoje dzieci. Zatrzymał ją inny kierowca [wideo]

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się kierująca samochodem marki Audi, która odwoziła do szkoły dwoje dzieci, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwił jej inny kierowca.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Łukowscy policjanci zostali powiadomieni przez 52-latka, o zatrzymaniu na jednym z głównych skrzyżowań miasta samochodu marki Audi. Mężczyzna poinformował, że kierująca tym autem jest pod działaniem alkoholu.

Kierująca audi „jechała wężykiem” i miała trudności w utrzymaniu się na swoim pasie ruchu., ponadto samochód najechał na wysepkę rozdzielającą pasy jezdni. W chwili, gdy audi zatrzymało się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, mężczyzna wysiadł ze swego pojazdu i otwierając drzwi osobówki wyłączył silnik audi, po czym zabrał kluczyki ze stacyjki pojazdu. Jak się okazało na tylnej kanapie audi siedziało dwoje dzieci.

Jak się okazało 36-latka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali już kobiecie prawo jazdy, wkrótce kobieta usłyszy zarzuty. Dodatkowo, informacja o „nieodpowiedzialnej opiekunce” dzieci zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 

(fot. wideo Policja Lubelska)

Komentarze wyłączone