Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Wspinał się po balkonach i kradł rowery. Złodziej usłyszał 23 zarzuty [zdjęcia]

Policjanci Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Lubina, podejrzanego o szereg włamań i kradzieży na terenie miasta. Mężczyzna z popełnienia przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu, a czynów dopuścił się działając w warunkach recydywy.

Sprawca dokonywał włamań do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, przedsiębiorstw i mieszkań. Na swoim koncie ma również liczne kradzieże rowerów z klatek schodowych, piwnic oraz balkonów, po których się wspinał. Łupem sprawcy padały kable, elektronarzędzia, rowery, wędki, narzędzia ogrodowe, przesyłki kurierskie, firmowa odzież. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia. Straty, jakie ponieśli poszkodowani przez przestępczość działalność 23-latka,  oszacowano na kwotę  ponad 61 tys. złotych.

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie skradzione chwilę wcześniej paczki kurierskie. Usłyszał już 23 zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. W przypadku powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy, kara ta wzrasta do lat 15.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone