Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Pasażer wypadł z auta, nie żyje. Kierowca był pijany, usłyszał zarzuty [zdjęcia]

W minioną niedzielę 28 kwietnia na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu po godzinie 23.00 doszło do tragicznego wypadku. Policjanci patrolujący miasto zauważyli rozbity pojazd osobowy.

W samochodzie były dwie osoby – nieprzytomny kierowca oraz próbujący wydostać się pasażer. Na miejsce wezwano zespoły ratownictwa medycznego i straż pożarną.

W trakcie czynności okazało się, że w zaroślach leży kolejna osoba. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 31-latek zmarł na miejscu.

35-letni kierujący i jego pasażer zostali poddani badaniu trzeźwości. Wykazało ono, że każdy z mężczyzn ma ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Kierowca, z urazem głowy, trafił do szpitala, gdzie przebywał pod nadzorem zabrzańskich funkcjonariuszy, zaś pasażer trzeźwiał w policyjnym areszcie.

Dopiero po wytrzeźwieniu mężczyzn i ich przesłuchaniu okazało się, że 31-latek, który zginął na miejscu, również jechał autem, ale wypadł z niego w trakcie zdarzenia.

Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, 35-letniego kierowcę tymczasowo aresztowano. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zabrze)

Komentarze wyłączone