Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

W niedzielę w kraju możliwe gwałtowne burze. Duże ryzyko powstania trąby powietrznej!

W niedzielę na terenie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a początkowo na wschodzie i w drugiej połowie dnia na północnym zachodzie, również z rozpogodzeniami.

Opady intensywnego deszczu, w pasie od Pomorza Wschodniego po Wielkopolskę, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. We wschodniej połowie kraju również burze.

Prognozowana suma opadów na Kujawach i we wschodniej Wielkopolsce do 25 mm, na zachodzie Wielkopolski i w obszarach występowania burz do 20 mm, na Pomorzu Wschodnim, na Dolnym i Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Łódzkiej i na zachodnim Mazowszu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 9°C na Pomorzu do 22°C na wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i nad morzem okresami dość silny i porywisty, w zachodniej połowie kraju północno-zachodni, na pozostałym obszarze z kierunków wschodnich, stopniowo od zachodu skręcający na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. 

Polscy Łowcy Burza ostrzegają przed pojawieniem się w niedzielę trąb powietrznych typu landspout. Warunki do rozwoju lokalnych wirów powietrznych będą szczególnie sprzyjające na południu woj. mazowieckiego, w woj. świętokrzyskim oraz częściowo w woj. podkarpackim i małopolskim. 

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone