Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Spakował żywe szczenięta do torby i wrzucił do wody [foto]

Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy Łukta woj. warmińsko-mazurskie, który po oszczenieniu się jego suczki, spakował miot do torby, obciążył ją kamieniami i wrzucił do wody. Szczenięta nie miały szans na przeżycie.

Makabrycznego odkrycia dokonała w sobotę 11 maja przypadkowa osoba, która znalazła torbę z martwymi szczeniakami. W środku znajdowały się kamienie, co wskazywało na to, że ktoś celowo wrzucił zwierzęta do wody.

We wtorek (14.05.2019) kryminalni zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 38- latka. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli suczkę, która niedawno się oszczeniła.


Suczka była trzymana w bardzo złych warunkach. Była zaniedbana. Nie mogliśmy pozwolić, aby tam została, dlatego wnioskowaliśmy o odebranie psa właścicielowi. Dzięki szybkiej reakcji wójta i schroniska psina jest już bezpieczna – relacjonują ostródzcy funkcjonariusze.

Suczka jeszcze tego samego dnia trafiła do schroniska. Zatrzymany 38-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami oraz znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do winy. Nie widząc w swoim czynie nic złego realacjonował , że: „Tak się robi na wsiach”.  Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone