Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Pijany kierowca miał wieźć dzieci na wycieczkę do Warszawy. Trafił do aresztu

W środę w nocy funkcjonariusze policji udali się na planowaną kontrolę autokaru wiozącego dzieci jednej ze szkół w Gryficach na wycieczkę do Warszawy. Po przybyciu na miejsce w trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że kierowca autokaru, 41-letni mieszkaniec Gminy Trzebiatów znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie 0,72 promila alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali również jego dokument prawa jazdy.

41-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości a Sąd Rejonowy w Gryficach w trybie przyspieszonym, wymierzył mu karę jednego roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych i zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 3 lat.

Mężczyzna będzie musiał również zapłacić wysokie świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także pokryć koszty postępowania sądowego.

(fot. KPP w Gryficach)

W dalszą drogę uczestnicy wycieczki udali się z trzeźwym kierowcą.

Komentarze wyłączone