Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Ciągnik przejechał po 54-latku i 18-miesięcznym dziecku. Oboje trafili do szpitala

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło wczoraj (28.05.2019) po godzinie 15.00 w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi woj. warmińsko-mazurskie. Mężczyzna chcąc włączyć klakson w ciągniku przez przypadek uruchomił pojazd. Niestety 54-latek, który trzymał na rękach 18-miesięczne dziecko nie zdążył odejść od ciągnika, przewrócił się, a pojazd przejechał tylnym kołem po 54-latku oraz po stopie chłopca.

Ze ustaleń policjantów wynika, że 54-letni mieszkaniec Dąbrowy trzymając na rękach 18-miesięczne dziecko w pewnym momencie chcąc wcisnąć klakson, przez przypadek uruchomił silnik. Wówczas pojazd, który pozostawiony był na biegu, ruszył. 54-latek nie zdążył odejść od ciągnika, przewrócił się, a tylne koło przejechało po nim oraz po stopie dziecka. Następnie traktor uderzył w zaparkowany na posesji samochód osobowy, po czym zatrzymał się. Służby ratunkowe wezwała matka dziecka, która obecna była na posesji. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Ostrołęce, natomiast chłopiec z urazem nogi został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

Jak się okazało w czasie zdarzenia wujek dziecka znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone