Sobota, 25 marca 202325/03/2023

Przewrócił się w mieszkaniu i nie miał siły wstać. Kilka dni czekał na pomoc ZDJĘCIA

Schorowany 69-letni mężczyzna przewrócił się na podłogę w swoim mieszkaniu i nie był w stanie wstać. Wołanie o pomoc usłyszał dzielnicowy, który znalazł się w pobliżu.

Do interwencji dzielnicowego doszło w poniedziałek około godziny 18.00 w jednym z mieszkań przy ulicy Księdza Józefa Wajdy w Zabrzu. Funkcjonariusz podczas załatwiania bieżących spraw służbowych usłyszał odgłosy pojękiwania dochodzące z jednego z mieszkań. Mundurowy postanowił sprawdzić sytuację.

Policjant podejrzewał, że ktoś może potrzebować pomocy. Drzwi do mieszkania były otwarte, jednak wewnątrz nie było oświetlenia, a ze środka nikt nie odpowiadał. Funkcjonariusz wszedł do lokalu i zastał leżącego na ziemi 69-latka. Mężczyzna miał problem z komunikowaniem się i był skrajnie wyczerpany. Jak ustalił dzielnicowy, 69-latek przewrócił się i od kilku dni nie potrafił opuścić mieszkania oraz wezwać pomocy.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Decyzją lekarza 69-latek został hospitalizowany. Dzięki czujności dzielnicowego pomoc nadeszła na czas.


(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone