Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Elektryczny wózek inwalidzki rozładował się na rondzie. Mężczyźnie pomogli policjanci ZDJĘCIA

Policjanci z Zakopanego pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie, któremu w trakcie jazdy rozładował się elektryczny wózek inwalidzki. Mundurowi sprowadzili go na chodnik, a następnie pomogli dotrzeć na stację, gdzie mógł podładować swój wózek.

W poniedziałkowy wieczór, policjanci z Zakopanego patrolując ulice miasta, zauważyli, w rejonie Ronda Świętego Jana Pawła II, osobę siedzącą na wózku inwalidzkim, znajdującą się w pobliżu przejścia dla pieszych.

Mundurowi podeszli do mężczyzny i rozmawiając z nim ustalili, że jego wózek elektryczny rozładował się, a on utknął na rondzie. Wózek dla osoby z niepełnosprawnością nie posiadał dodatkowych obręczy na kołach, aby siedząca na nim osoba sama mogła kontynuować jazdę. Ponadto niesprawność mężczyzny uniemożliwiała mu dalsze poruszanie się na wózku i bezpieczne dotarcie do domu.

Policjanci sprowadzili wózek na chodnik, a następnie przepchnęli wózek w rejon stacji paliw, gdzie obsługa zadeklarowała możliwość podłączenia go do sieci elektrycznej w celu podładowania akumulatora.

Dzięki pomocy mundurowych mężczyzna z niepełnosprawnością mógł swobodnie i bezpiecznie dotrzeć ulicami miasta do domu.

(fot. KPP Zakopane, źródło KPP Zakopane)

Komentarze wyłączone