Niedziela, 16 maja 202116/05/2021

22-latek utopił się w rzece

Ciało 22-latka wyłowiono w niedzielę po południu z rzeki Pilicy w woj. łódzkim. Okoliczności tragicznego zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Wczoraj po godzinie 18:00 policjanci zostali skierowani nad brzeg rzeki Pilicy w rejonie ulicy Kępa w Tomaszowie Mazowieckim. Według zgłoszenia świadków miało dojść do utonięcia mężczyzny.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że od godziny 15:30, 22-letni mieszkaniec gminy Lubochnia w towarzystwie mieszkańców Tomaszowa tj 15-latki i jej 17-letniego kolegi, wypoczywał nad brzegiem rzeki Pilicy.

Mimo niskiej temperatury wody i powietrza cała trójka zdecydował się na kąpiel w rzece, do której wchodzili kilkukrotnie. Jak wynika z relacji świadków w pewnym momencie, mimo braku umiejętności pływackich 22-latek zdecydował się na skok do wody, przepłynął około metra i zaczął się topić.

Mężczyzna zniknął pod powierzchnią wody w miejscu gdzie rzeka ma silny nurt. Na miejsce wezwano straż pożarną, której funkcjonariusz z grupy płetwonurków, wyłowił topielca w odległości około 20 metrów od jego wejścia do wody.

Mimo podjętej akcji reanimacyjnej obecny na miejscu lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny. Na polecenie prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone