Sobota, 24 września 202224/09/2022

„Do śniadania wypił pół litra wódki”. Pijany motorowerzysta sprawcą wypadku (foto)

48-letni kierowca motoroweru był sprawcą wypadku drogowego. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany, bo … „do śniadania wypił pół litra wódki”.

Policjanci ze Złotowa w Wielkopolsce otrzymali zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów. Funkcjonariusze ustalili, iż kierujący motorowerem marki Dafier, 48-letni mieszkaniec gminy Złotów prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu z naczepą marki Iveco i najechał na jego tył.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodatkowo policjanci wyczuli od mieszkańca gminy Złotów alkohol, poddali go więc badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że ma w swoim organizmie ponad dwa promile. Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że wcześniej „do śniadania wypił pół litra wódki”.

48-latek za swoje przewinienia będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Złotów, źródło KPP Złotów)

Komentarze wyłączone