Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Zderzenie autokaru z tramwajem w Gdańsku. 14 osób rannych [wideo]

Do wypadku doszło w czwartek po południu w Gdańsku na ul. Okopowej przy Bramie Wyżynnej. Autokar zderzył się tam z tramwajem. Na skutek wypadku 14 osób zostało rannych i trafiło do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 60-letni obywatel Niemiec kierujący autokarem podczas zawracania wymusił pierwszeństwo i wjechał wprost przed nadjeżdżający tramwaj, który poruszał się w kierunku Wrzeszcza.

Na skutek zdarzenia motorniczy został zakleszczony w tramwaju Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwalniali poszkodowanego. Łącznie w wypadku zostało rannych 14 osób. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali.

Policjanci zatrzymali 60-letniego obywatela Niemiec, który jest podejrzewany o spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym. Za to przestępstwo grozi kara więzienia od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Trawa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku. Na miejscu wciąż pracują służby. Droga w kierunku dworca jest zamknięta, na trasie działa autobusowa komunikacja zastępcza.

(fot. policja Gdańsk)

Komentarze wyłączone