Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Ucieczkę przed policją zakończył na dachu. Był pod wpływem narkotyków [zdjęcia]

Policjanci zauważyli na ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju samochód jadący z niesprawnym tłumikiem i podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do samochodu, mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za mężczyzną, który uciekał przez około trzy kilometry, by ostatecznie wjechać na teren jednej z posesji. Kiedy droga wewnętrzna się skończyła, uciekinier swoją podróż zakończył na dachu budynku gospodarczego, gdzie został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało 26-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był pod wpływem narkotyków, do czego przyznał się policjantom. 26-latek był ponadto poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym. Przyznał się także do kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w Wałbrzychu, Świdnicy oraz Kamiennej Górze, włamania do samochodu i kradzieży elektronarzędzi oraz kradzieży dwóch pojazdów.

Podejrzany odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę bez uprawnień i pomimo zakazów sądowych oraz pod wpływem narkotyków i ich posiadanie, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kradzieże paliwa, samochodów oraz kradzież z włamaniem do pojazdu. Za te wszystkie czyny 26-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone