Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Rodzeństwo powiesiło psa na sznurku. Zwierzęcia nie udało się uratować [foto]

Zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem usłyszało rodzeństwo mieszkające na terenie gminy Lubin. 45-letnia kobieta i jej 48-letni brat zostali zatrzymani przez policjantów zaraz po tym, jak doszło do uśmiercenia zwierzęcia poprzez powieszenie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 czerwca br. Lubińscy policjanci zostali wezwani na posesję w gminie Lubin, gdzie według zgłoszenia jeden z sąsiadów powiesił psa na sznurku. Funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce lekarza weterynarii. W czasie interwencji pies oddychał, lecz nie ruszał się. Niestety nie udało się go uratować. Policjanci zatrzymali 45-letnią właścicielkę psa oraz jej 48-letniego brata. Kobieta przyznała, że pies należał do jej syna, który wyprowadził się z domu. Podejrzana wyprowadziła psa na smyczy i oddała go w ręce oprawcy. Brat kobiety powiesił zwierzę na sznurku. Całą sytuację widział sąsiad podejrzanych, który natychmiast powiadomił policjantów. Bojąc się odpowiedzialności, 48-latek odciął sznurek, lecz na ratunek było za późno. Jak potwierdził lekarz weterynarii, pies został uduszony.

W chwili zatrzymania 45-latka miała w swoim organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Śledczy przedstawili podejrzanym zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Podczas przesłuchania oboje przyznali do zarzucanego im czynu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy. Za to przestępstwo może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubińska)

Komentarze wyłączone