Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Z 5 promilami i bez prawa jazdy próbował przejechać policjanta [zdjęcia]

W sobotnie popołudnie na terenie Ostrołęki policjanci zauważyli pojazd, który w obszarze zabudowanym poruszał z prędkością 96 km/h. W związku z tym policjanci chcieli zatrzymać volkswagena do kontroli.

Kierujący na widok policjanta dającego mu wyraźny sygnał do zatrzymania przyspieszył i próbował go przejechać. Funkcjonariusz odskoczył w ostatniej chwili unikając potrącenia, po czym mundurowi rozpoczęli pościg za kierującym volkswagenem. W trakcie, którego kierowca volkswagena wjechał na rondo im. Waltera, a następnie wypadł z drogi, wjechał na chodnik i zjechał na pobocze uderzając w znak drogowy. Na szczęście na chodniku nie było pieszych. Policjanci obezwładnili mężczyznę i zatrzymali. Kierującym samochodem okazał się 44-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Badanie trzeźwości wykazało 5 promili alkoholu w jego organizmie. Ponadto miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i był poszukiwany do odbycia kary pół roku więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jeszcze dziśusłyszy zarzuty dotyczące przestępstw, tj. usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, niezastosowania się do wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niezastosowania się do decyzji starosty dotyczącej cofnięcia uprawnień do kierowania. Teraz 44-latkowi grozi kara do kilku lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone