Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

Tragedia nad wodą. Nie żyje 30-latek, jego 7-letni syn walczy o życie [foto]

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 16:00 w miejscowości Jędrzejów w gminie Czarnków, w woj. wielkopolskim. Podczas kąpieli na terenie zbiornika wodnego po byłej żwirowni utonął 30-latek. 7-letni syn ofiary był reanimowany i trafił śmigłowcem do szpitala.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali świadków zdarzenia, którzy wyciągnęli na brzeg nieprzytomnego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast podjęli reanimację 30-latka. Po przeszukaniu akwenu wodnego wydobyto na brzeg nieprzytomnego 7-letniego chłopca. Strażacy wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego prowadzili czynności reanimacyjne obu osób. Niestety, 30-latka nie udało się uratować. Chłopcu udało się przywrócić czynności życiowe i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala. Lekarze określają stan dziecka jako ciężki.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności procesowe. Ciało 30-latka zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Śledczy pod nadzorem prokuratury będą ustalać okoliczności tej tragedii.

(fot. KPP Czarnków)

Komentarze wyłączone