Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Groźny wypadek z udziałem motocyklisty. Jedna osoba trafiła do szpitala [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj rano, ok. godz 6:00 na ul. Trakt Świętego Wojciecha w Gdańsku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, wynika, że 70-latek kierujący samochodem marki Opel, jadąc od ul. Dworcowej, podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym lewym pasem ruchu ul.Trakt św. Wojciecha 40-latkiem, który kierował motocyklem marki Kawasaki. Na skutek zdarzenia motocyklista trafił do szpitala. 

Z powodu rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierowcę opla, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Podczas sprawdzania danych pokrzywdzonego motocyklisty okazało się, że ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go od 27 do 02.2018 r. do 27.02.2021 r. Za spowodowanie wypadku drogowego grożą 3 lata pozbawienia wolności, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Złamanie zakazu sądowego to przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(fot. KMP w Gdańsku)

Komentarze wyłączone