Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Z blisko 4 promilami jechał „wężykiem” na quadzie [wideo]

Do zdarzenia doszło w miniona niedzielę (30.06.2019) w godzinach popołudniowych. Oficer dyżurny został poinformowany o tym, że na jednej z plaż na terenie gminy Grunwald (woj. warmińsko-mazurskie) plażowicze widzieli jak pewien mężczyzna najpierw pił alkohol, a potem wsiadł na quada, biorąc ze sobą dziecko jako pasażera i odjechał w stronę najbliższej miejscowości. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów.

Jadąc we wskazane miejsce mundurowi zauważyli czterokołowca, a na nim mężczyznę odpowiadającego opisowi ze zgłoszenia. Kierujący był sam, a jego sposób jazdy wskazywał, że może być on pod znacznym wpływem alkoholu. Jechał od prawej do lewej strony drogi, zwalniał i przyspieszał. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali do kontroli w trakcie, której okazało się, że kierujący miał w tym momencie prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, ciążył na nim 10-letni sądowy zakaz kierowania pojazdami, a czterokołowiec, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu. Quad nie był ani zarejestrowany, ani nie miał aktualnego ubezpieczenia OC.

Na szczęście tym razem w wyniku nieodpowiedzialnej jazdy mężczyzny nikomu nic się nie stało. Zatrzymany 36-latek ze swojego bezmyślnego zachowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone