Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Dwóch nastolatków, uciekało motorowerem przed policją. Obaj byli nietrzeźwi [foto]

Sąd dla nieletnich zdecyduje o losie dwóch nastolatków, którzy uciekali motorowerem przed policją. Jak się okazało obaj byli pod wpływem alkoholu.

Policjanci podczas patrolu zauważyli dwóch chłopców jadących motorowerem bez kasków ochronnych. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, jednak kierujący jednośladem nie reagował na policyjne sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się. Chcąc uniknąć kontroli drogowej motorowerzysta wyłączył światła, po czym skręcił w drogę gruntową. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg i po chwili zatrzymali uciekinierów. Motorowerem kierował 15-letni mieszkaniec Milicza, a pasażerem był jego o rok młodszy kolega. Jak się okazało oprócz tego, że nie posiadali kasków ochronnych, to obaj byli pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie każdego z nich około 0,4 promila alkoholu. Ponadto kierujący motorowerem nie miał uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu, a jednoślad nie miał aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W związku z tym policjanci uniemożliwili chłopcom dalszą jazdę, a pojazd zabezpieczyli na strzeżonym parkingu.

Po zakończeniu policyjnych czynności obaj zatrzymani zostali przekazani rodzicom. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd dla nieletnich, do którego policjanci niezwłocznie przesłali zebraną w tej sprawie dokumentację.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone