Środa, 04 października 202304/10/2023

Przeprowadzał rower przez oznakowane przejście. Zginął potrącony przez ciężarówkę (foto)

W piątek nad ranem na drodze krajowej nr 12 we Włodzimierzowie w woj. łódzkim doszło do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy.

Około godziny 4 rano służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na 409. km drogi krajowej nr 12 w Przygłowie.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem ciężarowym marki MAN z naczepą, jadąc drogą krajową 12 w kierunku Sulejowa, na wysokości miejscowości Włodzimierzów nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przeprowadzał rower przez oznakowane przejście.

W wyniku odniesionych obrażeń, 67-latek poniósł śmierć na miejscu. Badanie trzeźwości kierowcy ciężarówki wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Okoliczności i przyczyny tragicznego zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. OSP Przygłów)

6 komentarzy

 1. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu???
  Czy pieszy w targnął na jezdnie pod nad jeżdżający samochód???
  Bo to jest różnica!!!!!

 2. „W targnął” 😀
  Wolaki, wolaki. Zabijacie się tam, aż się pozabijacie wszyscy. Mentalność pańszczyźniana: furmanka ponad ludzi…

 3. Bo myślący człowiek powinien się zatrzymać inie wchodzić mając klapki na oczach bo nie można liczyć na każdego kierowce

 4. Gdyby tylko myślący mieli jeździć to połowa kierowców nie powinna mieć prawka. Czekam aż zmienią się przepisy i pieszy będzie miał bezwględne pierszeństwo na pasach. Ale co tu pisać jak zielone światło nie zobacza że masz pierszeństwo.

  • Tak, będą jeszcze bardziej bezmyślnie wchodzić na przejście nie zwracając wogóle uwagi czy coś jedzie czy nie, no bo przecież ma bezwzględne pierwszeństwo. Dla ochrony zdrowia i życia powinno się chronić tych niemyślących, zapatrzonych w telefony, zasłuchanych w muzyce odciętych od świata, zabierając im właśnie pierszeństwo przejścia! Wtedy wiedząc że nie ma pierwszeństwa zastanowi się, rozejrzy, czy może wejść na jezdnię czy nie. A tam gdzie ruch pojazdów i pieszych jest duży bezwzględnie zastosować sygnalizację świetlną, a gdzie jest mniejszy, zwężki przed przejściem żeby nie było więcej pasów niż 1, wtedy nie będzie sutuacji że jeden pojazd sie zatrzyma a inny nie. Zlikwidować przejścia między przejściami. Znam wiele takich miejsc w miastach gdzie za skrzyżowaniem sterowanym światłami na odcinku 200m pomiędzy kolejnym skrzyżowaniem sterowanym światłami jest przejście bez świateł. Tego nie powinno być. Jaki jest w tym sens. Od tego miejsca jest 100m w lewo lub w prawo. Piesi i rowerzyści przejeżdzający przez jezdnie tam gdzie nie ma swiateł powinni mieć max ograniczenia a nie przywileje.

  • A ja czekam aż ludzie zdejmą klapi z oczu, szczególnie ci starsi i przestaną przechodzić przez ulicę jak święte krowy. Nawet się nie rozglądają, o przystanięciu przed pasami nawet nie mówiąc. Wchodzą na pasy na pewniaka bo im się należy i się jeszcze krzywo patrzą jak ostrzej zahamujesz. Serio są miasteczka gdzie jeżdżę 30 km/h bo szybsza jazda grozi potrąceniem pieszych, którzy wchodzą na jezdnię bez rozglądania się na boki i upewnienia się czy kierowca zdąży wyhamować.