Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Dwie kobiety zatrzymane do sprawy wybuchu gazu w mieszkaniu [zdjęcia]

Od środy (3 lipca) wieczorem trwały intensywne czynności zielonogórskich policjantów w związku z wybuchem gazu w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego 25.

Już chwilę po zdarzeniu policjanci wiedzieli, że do wyjaśnienia sprawy należy poszukiwać dwóch kobiet. To lokatorki mieszkania, w którym prawdopodobnie doszło do wybuchu.

W czynności zaangażowano policjantów wszystkich pionów. Ustalony rysopis i wizerunek został przekazany służbom. Swoje zadania realizowała także specjalna grupa poszukiwawcza z zielonogórskiej komendy oraz Grupa Poszukiwawcza OSP Jarogniewice. Po szczegółowej analizie funkcjonariusze ustalili, że kobiety mogą ukrywać się w lesie w okolicy dzielnicy Jędrzychów. Policjanci wraz ze strażakami rozpoczęli intensywne poszukiwania, trwające kilka godzin. Praca funkcjonariuszy szybko przyniosła skutek.

Kobieta w wieku 77 lat i jej 53-letnia córka zostały zatrzymane kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Młodsza z nich próbowała jeszcze uciekać. Kobiety zostały zatrzymane przy prowizorycznym szałasie. W stosunku do kobiet zostanie skierowany wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

(fot. Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone