Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Groził, że wysadzi sąsiadów w powietrze. Ewakuowano 28 osób, w tym dzieci [foto]

Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem przy ul. Młyńskiej w Radlinie (woj. śląskie). Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców bloku zabarykadował się na strychu z butlą gazową i groził, że wysadzi budynek w powietrze. W powietrzu czuć było ulatniający się gaz.

Policjanci, po przybyciu na miejsce rozpoczęli ewakuację 28 mieszkańców, w tym także dzieci. Sprawca zabarykadował się w pomieszczeniu na strychu, odkręcił butlę z gazem i podpalił znajdujące się tam koce. Stężenie gazu było na tyle duże, że w każdej chwili mogło dojść do wybuchu. Strażacy próbowali nakłonić desperata żeby otworzył drzwi, ostatecznie udało się go przekonać. 25-latek został obezwładniony i wyprowadzony z budynku. Strażacy ugasili palące się na strychu koce i wynieśli butle gazowe na zewnątrz. Po sprawdzeniu pomieszczeń i przewietrzeniu budynku, lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Sprawca został zatrzymany. Jak się okazało 25-latek miał w organizmie 1,5 promila. Po wytrzeźwieniu usłyszał w prokuraturze zarzut narażenia życia wielu osób. Mieszkaniec Radlina przyznał się do popełnienia czynu i złożył wyjaśnienia. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone