Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Pod wpływem narkotyków spacerowała z miesięcznym dzieckiem po drodze krajowej [foto]

Nieodpowiedzialne zachowanie 25-letniej kobiety mogło doprowadzić do tragedii na drodze krajowej nr 1 w okolicy Siewierza. Będąca pod wpływem narkotyków 25-letnia kobieta, spacerowała po trasie z miesięcznym synem. Na miejsce zdarzenia przyjechał partner 25-latki, który także był pod działaniem środków odurzających, dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a ponadto był poszukiwany przez sąd.

Przypadkowy świadek, po godz. 23.00 zauważył w pobliżu Siewierza młodą kobietę, spacerującą z dziecięcym wózkiem po drodze krajowej nr 1 w kierunku Częstochowy. W pewnym momencie mało brakowało, aby kobieta została potrącona przez przejeżdżający obok autobus. Mężczyzna postanowił zareagować i zatrzymał kobietę, jednocześnie informując policję o całym zajściu. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się że kobieta jest trzeźwa. Kolejne badanie przy użyciu testera wykazało, że 25-latka znajdowała się pod wpływem amfetaminy. Kobieta wraz z miesięcznym synem trafiła do szpitala.

Na miejsce przyjechał samochodem partner kobiety. Jak się okazało 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i również był pod wpływem amfetaminy, a jego ford nie miał ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez bytomski sąd. 36-latek został zatrzymany. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia, nieodpowiedzialnej matce grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia. Jej partner, poza wykroczeniami w ruchu drogowym, odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków, za co grożą mu 3 lata więzienia.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone