Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Śmiertelny wypadek w Dąbrowie Górniczej. Jest areszt dla kierowcy [zdjęcia]

W miniony piątek 19 lipca w Dąbrowie Górniczej pijany 29-latek uderzył samochodem w drzewo. W wyniki zderzenia 29-letni pasażer zginął na miejscu zdarzenia, a 15-latka z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący w chwili wypadku miał 2 promile alkoholu w organizmie i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem 406 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydroże drzewa. Pojazdem podróżowały 4 osoby – dwóch 29-latków oraz dwie młode kobiety w wieku 19 i 15 lat. Kierujący pojazdem dąbrowianin z wypadku wyszedł bez szwanku, 29-letni pasażer mimo podjętej reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Bardzo ciężkich obrażeń ciała doznała 15-letnia pasażerka, druga z podróżujących autem kobiet została niegroźnie ranna. Jak się okazało kierujący autem miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie, nigdy też nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej podejrzany został tymczasowo aresztowano na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia. 

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone