Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Mercedes uderzył w betonowy przepust. Pijana matka wiozła w aucie troje dzieci [zdjęcia]

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała kierująca mercedesem, która wjechała do rowu. 32-letnia kobieta wiozła w aucie nietrzeźwego męża oraz trójkę dzieci.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 21, na ul. Tadeusza Kościuszki w Odrzykoniu. Policjanci wstępnie ustalili, że 32-letnia kierująca mercedesem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w betonowy przepust. W aucie z kobietą podróżował jej mąż oraz trójka dzieci: dziewczynki w wieku 10 i 11 lat oraz 4 miesięczny chłopiec. 32-latka wraz z mężem opuścili pojazd o własnych siłach, wyciągając z niego dzieci. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 32-letniej kierującej ponad 1,5 promila alkoholu. Z kolei w organizmie męża kobiety policyjny alkomat wskazał ponad 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze udaremnili im dalszą jazdę, a dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej oraz dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne oraz brak aktualnych badań technicznych. O dalszym losie rodziców zdecyduje sąd. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi im do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone