Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Poważny wypadek podczas prac polowych. 7-latka straciła dłoń

Do dramatycznego wypadku z udziałem 7-letniej dziewczynki doszło w czwartek wieczorem w miejscowości Przesławice w gm. Łasin, w woj. kujawsko-pomorskim. Dziecko włożyło rękę do uruchomionej maszyny rolniczej. Niestety, dłoń została odcięta i nie udało się jej uratować. 

Do wypadku doszło podczas rozładunku zboża. 7-letnia dziewczyna weszła na przyczepę, gdzie pracowali jej rodzice i niespodziewanie włożyła dłoń w podajnik do zboża. Dziecko miało zakleszczoną rękę w uruchomionej maszynie, w wyniku tego doszło do całkowitej amputacji urazowej dłoni dziecka. Na miejsce pierwsi przybyli strażacy, którzy za pomocą sprzętu do ratownictwa technicznego uwolnili zakleszczoną w maszynie rękę dziewczynki. Dziecko zostało natychmiast przetransportowane do szpitala.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policja. Wykonywane czynności nadzorował prokurator. Funkcjonariusze będą ustalać w jaki sposób była sprawowana opieka nad dzieckiem i jakie były wszystkie okoliczności zdarzenia. W chwili, gdy doszło do nieszczęścia rodzice byli trzeźwi. 

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone