Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

BMW wbiło się w heder kombajnu. Kierowca nieprzytomny, interweniował śmigłowiec LPR [foto]

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 10.30 w miejscowości Piątkowa w woj. podkarpackim. Samochód osobowy zderzył się z kombajnem rolniczym. Jedna osoba została ciężko ranna i trafiła do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 23-letni kierujący autem osobowym marki BMW, mieszkaniec powiatu przemyskiego z nieznanych przyczyn uderzył w nadjeżdżający kombajn, do którego przyczepiony był heder. W wyniku zderzenia 23-latek został zakleszczony w pojeździe. Strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wydobyli kierowcę. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie.

Kombajnem kierował 61-letni mieszkaniec pow. przemyskiego. Droga w rejonie wypadku była przez kilka godzina zablokowana. Policja ustala wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

(fot. KMP Przemyśl, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego W Przemyślu)

22 komentarze

 1. Z nieznanych przyczyn? Przyczyna jest oczywista, heder zabierając całą szerokość jezdni! Tak jest co roku, ginie dużo ludzi przez bezmyślność i niedbalstwo rolników, którzy, nie dość, że nas trują swoimi toksycznymi płodami rolnymi, to jeszcze zabijają na drogach. Chyba jak się Wipy albo policjańci nadzieją na heder, to może wreszcie ktoś się tą plagą zajmie.

  • A pomyślał jeden z drugim skąd mamy chleb i żywność?? Może uszanujmy ich pracę i szanujmy wzajemnie! Jak jedzie gabaryt z pilotami to trzeba zjezdzac, niestety rolnicy pilotów nie mają więc miejmy trochę wyobraźni i umozliwiajmy im przejazd, w końcu zniwa nie trwają rok.

   • Pilotów nie maja, ale mogą odpinac hedery, na pewno jest to nieco uciązliwe, ale zycie i zdrowie ludzie jest wiecej warte niz te 20 -30 minut na zamontowanie hedera! Zresztą widuję późną porą kombajny zjeżdżające juz z pól, kończące prace i tez wracają na nocleg z zamontowanymi hederami, przewaznie jest to około 22-23 godziny i oswietlenie mają byle jakie!

   • Chleb i żywnośc mamy ze sklepu i nikt nam tego za darmo nie daje, nie dość, ze coraz drozej płacimy to jeszcze otrzymujemy coraz gorsza jakośc., wiec łaski nam nie robicie, a przepisy są po to, zeby ich przestrzegac i nie ma żadnego usprawiedliwienia! Kombajn z hederem z przodu jest zagrożeniem w ruchu drogowym i powinno byc to traktowane jako przestepstwo, a nie tylko wykroczenie, to to samo, co jazda po pijaku, zreszta mało który kombajnista jest”przed spożyciem”!

 2. Czy w naszym państwie Prawa i Sprawiedliwości, kierujących pojazdami na drogach publicznych nie obowiązują żadne przepisy? Dokąd będziemy tolerować te święte krowy zajmujące całą szerokość jezdni. Przecież to nie pierwsza tragedia z kombajnem z hederem na jezdni. Nie dawno zginął motocyklista, co chwilę jakąś tragedia. Policja toleruje taki stan rzeczy a czepia się nieistotnych szczegółów, które nikomu nie zagrażają.

  • Chleb i żywność masz ze sklepu xDDDDD ZAORALES TERAZ 😀

   • Dokładnie, kupuje za swoje pieniądze i żaden chłopek roztropek za darmo mi tego nie daje. Kura tez znosi jajka, to mam jej za to pozwolić grzebać w ogrodzie i srać na stole? Chłopu sie wydaje, ze jak produkuje zboże, czy inny rzepak, to juz mu wszystko wolno. Ma ziemie, to uprawia rosliny, bo mu sie to opłaci, a jak nie, to niech zarówki produkuje, ale przepisy ruchu drogowego obowiazują go tak samo, jak wszystkich uczestników ruchu drogowego i nic, absolutnie nic go od tego nie zwalnia!

 3. Taki najazd robicie na tych rolników a ciekawe czy wyżyjecie bez chleba i innych przetworów zbożowych . pokaż mi jedno z drugim , który rolnik teraz nie pryska przed różnymi chorobami . otworzyć oczy trzeba co niektórym bo wypadków jest teraz bardzo dużo a to że miał podpięty heder to moze i jest błąd , ale nawet i gdyby go nie mial to istnieje duża szansa że kierowca bmw i tak by sie wbił pod Koła . Nie bronie żadnej ze stron . Miłego dnia 🙂

  • Tego waszego chleba i innych przetworów zbożowych, to lepiej unikać jak najgorszej zarazy. Wysoko glutenowa mąka zakleja kosmki jelitowe, powoduje stany zapalne całego układu trawiennego i nie tylko, wysiadają wszystkie narządy, po za tym wszystko jest skażone rundupem, którym pryskacie rzepak, zboża tuz przed zbiorem. Ten wasz chleb i cała żywnośc to RAK i śmierć w meczarniach, więc nie wymagajcie od nas szacunku i tolerancji bo wy macie żniwa. Zreszta wszystkich obowiazują przepisy ruchu drogowego. Jestem doswiadczoną osobą nie pierwszej młodosci i nie dawno omal nie wylądowałem w rowie, bo kombajn z hederem na przedzie zepchnął mnie na sam skraj pobocza. Mieszkam w środku wsi, przy ruchliwej ulicy i codziennie widzę około 15 kombajnów oczywiscie w pełnym rynsztunku zasuwajacych środkiem jezdni. Niektóre z nich są naprawdę potężne. Bizon to przy tych potworach mały pikuś. Chciałbym zobaczyć dwa takie potwory naprzeciw siebie na wąziutkiej jezdni, bez zadnej zatoczki, z głębokimi rowami!

  • Nie zasłaniaj się chlebem, bo nie uprawiasz zboża z altruizmu, ale po prostu dla tego, ze ci się to opłaca. Jakbyś się liczył z tym, ze to dla twoich bliźnich, to byś nie pryskał herbicydami i innymi truciznami.Pszczoły już prawie zlikwidowaliście, teraz likwidujecie nas, ale pamiętajcie, ze kij ma dwa końce, was też choroby dopadną i wasze dzieci. Wszyscy wyginiemy przez wasza zachłanność i głupotę.

 4. Ze zdjęć mogę wnioskować że to droga wiejska lub gminna.. Więc pytam gdzie tu publiczna? Też nie bronię żadnej ze stron ale gdzie tyle tych przypadków z kombajnami? Więcej to pijani stwarzają zagrożenie albo nadpobudliwość niektórych kierowców. Pozdrawiam i życzę tyle samo powrotów co wyjazdów.

  • Chodzi tu o drogę, z której może korzystać każzdy, a nie tylko rolnicy dojeżdźający na pola, więc obowiazują takie przepisy, jak na drodze publicznej. Czy na drodze gminnej, wiejskiej, nie obowiązuje kodeks drogowy?

  • Droga gminna jest drogą publiczną.

 5. A pomyślał jeden z drugim skąd mamy chleb i żywność?? Może uszanujmy ich pracę i szanujmy wzajemnie! Jak jedzie gabaryt z pilotami to trzeba zjezdzac, niestety rolnicy pilotów nie mają więc miejmy trochę wyobraźni i umozliwiajmy im przejazd, w końcu zniwa nie trwają rok.

  • O tym chlebie i żywności wątpliwej jakości, to lepiej nie wspominać, a bałagan na drogach spowodowany przez rolników jest cały rok. Wiosną jedzie taki jeden z drugim z gnojówa i paskudzi całą szosę, inny zjeżdża z pola i całe kępy błota i trawy wlecze po szosie powodując zagrożenie poślizgiem. Jesienią maszyny rolnicze z jakimiś siewnikami, czy innym czortostwem grasują po drogach nie zachowując zadnych zasad bezpieczeństwa. Wywóz buraków- znowu pełno błota, całe drogi utytłane. W innych krajach tego nie ma, tam jest inna kultura i wyższa świadomość społeczna, a u nas prymityw, niedbalstwo, brak odpowiedzialności i totalna bezmyślność, które zachowały się jeszcze od czasów pańszczyżnianych, zaborów, okupacji i komuny.

 6. Gdyby taki jeden z drugim Tomek z BMW pomyślał trochę to by nie było wypadku ale aby do przodu z głową z głową panuje

 7. Pielgrzymki blokują znacznie mocniej drogi niż kombajny i jakoś się nikt za to nie bierze, rok w rok to samo.
  Drogi są dla samochodów a nie pieszych i skoro chcemy przestrzegania przepisów zacznijmy od tego.

  • Jasne, ze pielgrzymki nie powinny chodzic jezdnią, ale pieszy, jak blokuje jezdnie, to sam sobie stwarza zagrożenie, natomiast kombajn jest zagrożeniem dla wszystkich użytkowników jezdni.Wszyscy równocześnie powinni przestrzegać przepisów, a nie najpierw pielgrzymki, a potem reszta!

 8. Ciekawe źywność mamy ze sklepu?co za jałopy to piszą samo w sklepie się nie zrobiło!A to,że jakość spada to wina pośrednika nie rolnika,pośrednicy wyciągają nawet 2.5 kg szynki z 1 kg mięsa i gdzie tu wina rolnika i jedno rolnik nie jest leniem kto nie pracował mało wie!

  • Tu chodzi o to, że nie zależnie od tego, kto produkuje żywność, to musimy za nią słono zapłacić, nikt nam tego za darmo nie daje, wiec rolnik nie robi nikomu łaski, że produkuje żywność, a co ma produkować , żarówki? Rolnikom( co niektórym), wydaje się, że jak uprawiają zboże, to są jak świete krowy i nie musza się stosować do żadnych przepisów i mogą bezkarnie zabijaćc ludzi na drogach!