Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Kompletnie pijany wiózł w aucie 15-miesięczne dziecko [foto]

Policjanci zatrzymali 32-latka, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem. Jak się okazało, przewoził w nim swoją partnerkę i małe dziecko bez fotelika.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 28 lipca ok. godziny 19.10. Mundurowi z drogówki zauważyli na drodze wojewódzkiej 725 z Rawy Mazowieckiej do Białej Rawskiej samochód marki Daewoo Matiz, którego kierowca jechał „wężykiem”.
Policjanci po zatrzymaniu samochodu, wyczuli silną woń alkoholu od kierującego. Jak się okazało, 32-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W samochodzie przewoził swoją partnerkę i 15-miesięczne dziecko, które siedziało na kolanach 25-letniej matki, która także znajdowała się pod wpływem alkoholu. W jej organizmie było prawie 2 promile. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że właśnie przygotowują się do ślubu i prosili gości na wesele. Auto było w fatalnym stanie technicznym, nie posiadało tylnego zderzaka i miało pękniętą lampę.

Kierujący został zatrzymany przez policjantów, a matka z dzieckiem została przekazana rodzinie. 32-latek musi się liczyć z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat, wysoką grzywną oraz wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone