Środa, 04 października 202304/10/2023

Tragiczny wypadek na torze motocrossowym w Lipnie. Nie żyje 15-latka

Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę na torze motocrossowym w Lipnie, podczas mistrzostw Polski w klasie MX. Zginęła 15-letnia zawodniczka KM Cross Lublin Wiktoria Wicińska.

Do zdarzenia doszło w trakcie drugiego wyścigu kobiet w motocrossowych mistrzostwach Polski. Po przeskoczeniu jednej z przeszkód 15 -latka spadła z motocykla i uderzyła o ziemię.

Natychmiast przy poszkodowanej zjawiły się służby medyczne, na miejscu interweniował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, 15-letniej zawodniczki nie udało się uratować.

Wicińska na co dzień reprezentowała barwy KM Cross Lublin i była jedną z najlepszych zawodniczek w swojej klasie. Dla lubelskiego klubu to kolejna starta w ostatnich tygodniach. 10 lipca po upadku w zawodach organizowanych przez KM Cross na torze w Nowodworze zmarł Łukasz Lonka, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie.

Po śmiertelnym wypadku organizatorzy przerwali zawody. Nie odbędzie się również niedzielna rywalizacja. Dokładne okoliczności i przyczyny tragicznego zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. Tory motocrossowe w Polsce zbudowali panowie jeżdżący na motocyklach WFM i SHL.
    Teraz motocykle są dużo szybsze a tory nie są modernizowane. Nie spełniają podstawowych
    kryteriów bezpieczeństwa szerokości, odległości przeszkód, wysokości, oznakowania nie mówiąc że nie są równane ani polewane. PZM – obudżcie się, zobaczcie jak to wygląda w innych krajach. Przykład wypadków czołowych zawodników o tym świadczy