Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Uciekał motocyklem przed policją. W plecaku miał metamfetaminę [wideo]

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali po pościgu 47-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w przewożonym plecaku ma niemal 9 tys. porcji handlowych metamfetaminy.

Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie gminy Bogatynia postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Kawasaki. Motocyklista jednak nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane przez policjantów. Jechał coraz szybciej, popełniając po drodze szereg wykroczeń.

Na jednym z przejazdów kolejowych mężczyzna uszkodził motocykl i zaczął uciekać pieszo, wyrzucając po drodze swój plecak. Po chwili mundurowi zatrzymali kierującego i odnaleźli w zaroślach porzucony bagaż. Jak się okazało 47-letni kierowca jednośladu nie posiadał uprawnień do kierowania. W przewożonym przez niego plecaku mundurowi ujawnili dwa woreczki foliowe z krystaliczną substancją. Badania wykazały, że jest to metamfetamina w ilości, z której można by przygotować niemal 9 tys. porcji handlowych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, które próbował wprowadzić do obrotu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt.

(fot., wideo Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone